Historyczka sztuki z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego, kuratorka i promotorka kultury. Popycha do przodu feministyczny dyskurs w sztuce współczesnej, zajmując się obecnością kobiet w kulturze i sztuką tworzoną przez kobiety.
W 2010 roku rozpoczęła współpracę z Katarzyną Kozyrą, artystką, która od lat 90. jest obecna na międzynarodowej scenie artystycznej. Walewska zaczynała jako jej asystentka, później producentka projektów i kuratorka. W latach 2012–2018 była dyrektorką Fundacji Katarzyny Kozyry, którą zakładała.
Jest koordynatorką projektu i współautorką (wraz z Anną Gromadą, Jutą Kawalerowicz i Dorką Budacz) badania na temat obecności kobiet na polskich uczelniach artystycznych, którego efektem jest raport wydany przez Fundację, „Marne szanse na awanse?…”. To przełomowe badanie, które rozpoczęło dyskusję o nierównościach w szkolnictwie artystycznym oraz doprowadziło do zaprojektowania pierwszych systemowych zmian w tym obszarze. W ramach prac fundacji Walewska koordynowała dwie edycje prezentowanego w CSW Zamek Ujazdowski i Królikarni projektu „Komentatorki”, tworzący przestrzeń dialogu między artystkami z Polski, Rosji i Ukrainy a publicznością w Warszawie (wraz z Katią Krupennikovą). Z Pauliną Bebecką zorganizowała projekt „Casting” w Family Business Gallery, przestrzeni zainicjowanej przez Maurizio Cattelana i Massimiliano Gioniego, w Nowym Jorku. Producentka i współkuratorka pierwszej solowej wystawy Katarzyny Kozyry w Chinach, w Three Shadows Photography Art Centre w Pekinie (wraz z Manuelą Lietti).
Fot. Olsza Grochowska
Od 2018 roku prowadzi Wall Gallery – platformę, która uczestniczy w rynku sztuki oraz zajmuje się produkcją, organizacją i promocją wydarzeń artystycznych, a także angażuje się w działania społeczne na polu równości praw i podnoszenia świadomości ekologicznej. Dodatkowo Walewska prowadzi w Wall Gallery konsultacje dotyczące zakupów dzieł sztuki i działań inwestycyjnych.
W 2020 roku kuratorowała projekt Moniki Mamzety „Idzie RAK… będzie ZNAK”, a rok później znakomitą i entuzjastycznie recenzowaną wystawę artystki „…też cię kocham” w szczecińskiej TRAFOstacji Sztuki.
Od 2021 roku Walewska, w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy, przygotowuje książkę o historii kamienicy przy ulicy Inżynierskiej 3 na warszawskiej Pradze-Północ oraz o związanym z nią środowisku artystycznym. W połowie lat 90. otworzyli tam swoje pracownie artystyczne m.in. Katarzyna Kozyra, Paweł Althamer, Roman Woźniak, Zelda Klimkowska i Katarzyna Górna, a na początku nowego millennium m.in. Jan Mioduszewski, Ivo Nikić, Karol Radziszewski, Piotr Kopik, Olga Mokrzycka-Grosspierre czy Jan Dziaczkowski. Przestrzeń nie została jeszcze zauważona przez historyków sztuki i badaczy, dlatego publikacja Anny Walewskiej ma szansę być w tym zakresie przełomowa.